Per. Eki 6th, 2022

Mıknatıs Fiyatları Hakkında Bilgi Vermek Fiyat Takibi Çok Zor Olsa da Sizlere Mıknatıs Fiyatı Noktasında Çok Fazla yeterli Bilgi Vermekte Zorlanıyoruz Piyasa Şartlarında Hayatımızın Global Anlamda Dünya Ülkelerinde Değişen Ekonomik Yapısal Sorunlar Nedeniyle Farklılık Göstermekte Doların Yükselmesiyle Artan Mıknatıs Fiyatları Güncel Tutamadığımız Net Bir Şekilde Ortada Lakin Firmamız Fiyat Noktası Durumunda Piyasanın En ucuz Mıknatıs Satan Firmasıdır Kaliteli ürünü Satıp Az Kar Edip Sürümden Kazanmak Düşüncesinde Olduğundan Dolayı Size Kaliteli Mıknatısı ucuza Satıyoruz Piyasa Araştırması Yapabilirsiniz Sizin Diğer Mıknatıs Firmalarından Almış Olduğunuz Ürün Kalitesinin Aynısını Size Daha Ucuz Bir Fiyat Vereceğimizden % 100 Emin Olabilirsiniz.

Mıknatıslar, bir takım özel özelliklere sahip durumda olan doğanın şaşırtıcı nesneleri içerisindedir. Demir ve nikel içerir tespit edecek malzeme türlerini çekebilen ya da itebilen manyetik bir meydan oluşturan ya da oluşturan nesnelerdir. Bu özel nitelikleri sebebiyle, mıknatıslar çeşitli endüstriyel amaçlar amaçlı kullanılır.

Mıknatıslar, çeşitli elementlerden yapılmıştır. Farklı bir söylemle, bütün mıknatıslar benzer elemanlardan yapılmaz. Kompozisyon ve manyetizma özelliklerine dayanarak mıknatıslar parçalanabilir ve üç çeşitli tipte kategorize edilebilir. Daimi mıknatıslar, belli bir süre mıknatıslar ve elektro mıknatıslar şu anki durumda olan üç anne mıknatıs türüdür. Her bir türün bizzat özel nitelikleri vardır.

Kalıcı Mıknatıs

Kalıcı mıknatıslar, mıknatıslandıktan ardından manyetik özelliklerini koruyabilen mıknatıs türleridir. Basit olarak, 4 anne tip daimi mıknatıs vardır.

Neodimyum Demir Bor (NdFeB):

Bu tip mıknatısın çok dik bir zorlayıcı kuvvete sahip olduğu bilinir ve nadir toprak manyetik malzemeden oluşur. Mıknatısın ürün yelpazesi bile 50 MGOe’ye civarı son derece yüksektir.

Samaryum Kobalt (SmCo):

Bu, yukarıda bahsedilen benzeri manyetikliği gidermek çok kolay değil durumda olan mıknatıs türüdür. Bu, sıcaklığa ve oksidasyona karşın dik direnç gücüne sahip çok kuvvetli bir mıknatıstır.

Alnico:

Alnico adı, içerdiği üç anne öğenin her birinin önce 2 harfinden türetilmiştir ve yukarıda anlatılan başka 2 mıknatıs türünün aksine, bu mıknatıs rahatlıkla manyetikliği giderilebilir.

Seramik ya da Ferrit:

Bu tip mıknatıs asal olarak sinterlenmiş demir oksit ve stronsiyum karbonat ya da baryumdan oluşur. Genellikle ucuzdurlar ve bu sebeple presleme ya da sinterleme işlemi ile rahatlıkla üretilebilirler.

Geçici Mıknatıslar

Geçici mıknatıslar, manyetik meydan içerisinde oldukları müddetçe daimi mıknatıslar benzeri davranan, fakat manyetikten çıkarılır çıkarılmaz manyetik niteliklerini kaybeden mıknatıslardır Belli Bir Süre mıknatıslar, tuhaf doğaları sebebiyle bileşimlerinde kocaman ölçüde çeşitlilik gösterir.

Elektromıknatıslar

Elektromıknatıslar asal olarak, içinden cereyan akımı geçtiğinde mıknatıs misyonu gören sargılardır. Bir elektromıknatısın gücü, yalnizca cereyan akımının istikametini ve gücünü değiştirerek rahatlıkla değiştirilebilir.

Mıknatıslar basit olarak, yukarıda belirtildiği benzeri 3 anne gruba ayrılır. Doğalarına ilişkili olarak, bu mıknatıslar endüstriler aracılığıyla çeşitli kullanımlara sunulmaktadır. Bu sebeple, mıknatısların tabiattan aldığımız pekçok faydalı unsurdan biri meydana geldiğini ifade etmek hata olmaz.

By ismail

Bir cevap yazın